PROTOKÓŁ JURY
Z KONKRSÓW: BOŻE NARODZENIE W MALARSTWIE I SZTUCE LUDOWEJ
Spisany w dniu 11 stycznia 2018 r. w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie na okoliczność oceny prac zgłoszonych do Konkursów Bożonarodzeniowych w roku 2017. Udział w Konkursie wzięło: Przedszkole Samorządowe nr 1 w Miechowie, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Miechowie, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Miechowie, Przedszkole w Bukowskiej Woli, Oddział Przedszkolny w Jaksicach, Bukowskiej Woli, SP nr 1 w Miechowie, 19 Szkół Podstawowych i Zespołów Szkół z oddziałami gimnazjalnym, 3 Szkoły Ponadgimnazjalne, Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Miechowie, DPS w Miechowie oraz osoby prywatne. Dostarczono 288 prac w tym: 172 prace malarskie, 98 gwiazd bożonarodzeniowych. 18 prac było niezgodnych z regulaminem (inna tematyka, brak danych osobowych, zły format prac plastycznych)
Komisja, w składzie: Paweł Olchawa- artysta plastyk, Zbigniew Nowak- fotografik oraz ksiądz Bartosz Sikora przy ocenie prac brała pod uwagę w szczególności: tradycyjność wzorów, rodzaj użytych materiałów (naturalne materiały: papier, drewno, karton, kora, słoma, szyszki, gałązki jodły i innych drzew iglastych, tkaniny, glina, tektura), technikę wykonania prac, własnoręczność, wkład pracy, oryginalność i niepowtarzalność. Wszystkie prace regulaminowe zgłoszone do konkursów zostały wystawione na wystawie w CKiS, która potrwa do 20 stycznia b.r.
BOŻE NARODZENIE W SZTUCE MALARSKIEJ
Praca malarska obrazująca zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe
Przedszkola i oddziały przedszkolne
I m. Anna Bugaj - P nr 2 w Miechowie
II m. Julia Wójcik - P nr 1 w Miechowie
III m. Orest Adamczyk - P nr 1 w Miechowie
Wyróżnienie:
Ola Książek - Miechów
Paula Grządziel - P nr 1 w Miechowie
Lena Drozdowska - P nr 3 w Miechowie
Milena Bac - Niepubliczne Przedszkole w Parkoszowicach
Szkoły Podstawowe klasy 1-3
I m. Kornelia Krzyżek - SP nr 2 w Miechowie
II m. Anna Duniec - SP nr 1 w Miechowie
III m. Anna Trzaska - ZS w Iwanowicach
wyróżnienia
Karolina Urban - SP w Bukowskiej Woli
Bartosz Kumm - SP nr 1 w Miechowie
Malwina Grzegórzko - SP w Bukowskiej Woli
Krzysztof Lenc - SP w Jaksicach
Szkoły Podstawowe klasy 4-6
I m. Jakub Seweryn - SP nr 2 w Miechowie
II m. Natalia Dróżdż - SP nr 2 w Miechowie
III m. Laura Podyma - SP nr 2 w Miechowie
Wyróżnienia:
Gabriela Maj - ZS w Ibramowicach
Milena Pazera - SP w Pojałowicach
Sebastian Adrabiński - ZS w Tczycy
Gimnazja
I m. Patrycja Proszczałkiewicz - ZS w Dziaduszycach
II m. Wiktoria Malinowska - ZS w Miechowie- Charsznicy
III m. Natalia Kołodziej - SP w Pogwizdowie
Wyróżnienie:
Patrycja Mzyk - ZS w Pałecznicy
Natalia Rychtarczyk - ZS w Dziaduszycach
Bartosz Bzdela - SP nr 2 w Miechowie
Szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
I m. Elżbieta Gacek - ZS nr 1 w Miechowie
II m. Agnieszka Piekarska - LO w Miechowie
III m. Jerzy Smrekowski - Dom Kombatanta w Miechowie
Wyróżnienie:
Martyna Wójcik - LO w Miechowie
BOŻE NARODZENIE W SZTUCE LUDOWEJ
Gwiazda Bożonarodzeniowa
Przedszkola i oddziały przedszkolne
I m. Dawid Selega - Przedszkole Samorządowe Nr 2
II m. Wojciech Tworzydło - Przedszkole Samorządowe Nr 3
III m. Barbara Kwit - Przedszkole Samorządowe Nr 2
Wyróżnienie;
Szymon Grzywnowicz - Przedszkole Samorządowe Nr 3
Szkoły Podstawowe klasy 1-3
I m. Julia Gębka - SP nr 1 w Miechowie
II m. Alicja Pałka - SP nr 2 w Miechowie
III m. Julita Pazdro - SP w Pogwizdowie
wyróżnienia
Patryk Suszalski - SP nr 1 w Miechowie
Szkoły Podstawowe klasy 4-6
I m. Martyna Szaleniec - ZS w Miechowie- Charsznicy
II m. Maciej Borgiasz - ZS w Tczycy
III m. Magdalena Rosołek - SP nr 2 w Miechowie
wyróżnienia
Zuzanna Dziwosz - SP w Kozłowie
Kinga Maj - SP w Swojczanach
Gimnazja
I m. Przemysław Cygan - ZS w Waganowicach
II m. Wiktor Prędki - ZS w Tczycy
III m. Wiktoria Bijak - SP nr 2 w Miechowie
Wyróżnienia
Kamil Kubis - ZS w Waganowicach
Szkoły Ponadgimnazjalne
I m. Gabriela Nowak - LO w Miechowie
II m. Patrycja Jaśkowska - ZS nr 1 w Miechowie
III m. Kamil Koziara - ZS w Waganowicach
Dorośli
I m. Ryszard Orczyk - DK w Miechowie
II m. Bartłomiej Miszczyk - ZS w Waganowicach
III m. Krzysztof Kramarz - ZS w Waganowicach
Wyróżnienie:
Krystyna Waligóra - DK w Miechowie
Joanna Nowak - ZS w Waganowicach
Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez CKiS w Miechowie. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Osoby które nie odebrały jeszcze nagrody prosimy o zgłoszenie się na krytą pływalnię do biura promocji w Miechowie.