Godziny otwarcia:

Dom Kultury
(ul. Racławicka 10)

pn - pt 8.00 -20.00
tel. 41 38 313 31

Dni Miechowa 2016


 

Klub Wędrowca

Witaj na stronie Miechowskiego Klubu Wędrowca "TRAWERS".

Jeżeli kochasz wędrówki piesze, zwłaszcza górskimi szlakami - to miejsce jest dla Ciebie.

Rozpoczęliśmy działalność w lutym 2016 roku i mamy siedzibę w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Jeżeli chciałbyś współtworzyć, bądź uczestniczyć w kolejnych wędrówkach, poznać ludzi z pasją, spragnionych przygód i nowych wyzwań, skontaktuj się z nami, najlepiej mailowo: mdkmiechow@tlen.pl (w tytule prosimy wpisać Klub Wędrowca) lub na spotkaniu klubowym w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca o godz. 19:00, w Domu Kultury CKiS, ul. Racławicka 10 w Miechowie.

Najbliższe spotkanie klubowe odbędzie się 5 marca. Zapraszamy:)

 

W zakładce po lewej lub TUTAJ możesz przeczytac o naszych dokonaniach w roku 2017.


***

 

16.02.2018

W piątek 16 lutego odbył się VIII Miechowski Marsz Szlakiem Powstańców upamiętniający 155. rocznicę Bitwy Miechowskiej.

Punktualnie o godz. 14:00 w Ojcowie stawiło się 24-ech piechurów i jeden biegacz, którzy postanowili zmierzyć się z 36-kilometrową trasą śladami Apolinarego Kurowskiego biegnącą z Ojcowa do Miechowa.

W tegorocznej edycji Marszu uczestniczyli: Bogacz Jan, Caba Zbigniew, Durman Magdalena, Durman Marcin, Dziura Marek, Gajos Agnieszka , Gajos Krzysztof, Gawęda Lucjan, Hebdowski Stanisław, Kisiel Zofia, Madera Patrycja, Małodobry Wojciech, Mucha Rafał, Nieduziak Angelika, Nieduziak Magdalena, Nowak Henryk, Patyna Janusz, Płaszewska Jadwiga, Samek Dorota, Sikora Iwona, Siwiec Dorota, Siwiec Remigiusz, Sławeta-Krawczyk Elżbieta, Zamęta Maciej, natomiast biegowo trasę przemierzył Leszek Kałwa.

Na uwagę zasługuje bezinteresowne zaangażowanie się osób trzecich: m. in. pączki smażone dla wędrowców przez jedną z mieszkanek Komorowa czy poczęstunek na plebanii w Przesławicach.

Punktem kulminacyjnym Marszu był pomnik upamiętniający wydarzenia sprzed 155. lat, umiejscowiony na miechowskim cmentarzu, gdzie o godz. 22:15 zapaliliśmy znicze i oddaliśmy cześć poległym.


 

***

 

 

23.01.2018

ZAPRASZAMY!!!

 


 

 

***

 

14.01.2018

Na pierwsze wspólne wędrowanie w roku 2018 wybraliśmy się w składzie: Magda, Angelika, Justyna, Gosia, Heniek, Wojtek, Janek, Irek i Adam. Punkt docelowy: Dosłońce!!! 
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark
mkidn