Sezon 2017

ROWERIADA LETNIA 12 sierpnia 2017

Deszczowa aura nie popsuła humorów organizatorom i uczestnikom Letniej Roweriady zorganizowanej w sobotę 12 sierpnia 2017 roku, w której uczestniczyło 28 osób. Trasę z Miechowa do Gołczy i z powrotem pokonywano przez dziesięć godzin, a przejechane kilometry zamieniano na punkty. Każdy, kto zdobył minimum 10 pkt, otrzymywał pamiątkowy Certyfikat Udziału.

Roweriada odbywała się pod hasłem „Czytam, bo lubię” i miała oprócz aktywnego spędzania czasu wolnego promować przede wszystkim czytelnictwo. Zorganizowano z tej okazji Bonusowy Punkt Kontrolny w Wysocicach, gdzie tamtejszy Punkt Biblioteczny, w ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, przygotował dla uczestników prezenty w postaci darmowych książek. Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Łącznie uczestnicy Roweriady przejechali na rowerach 2235 km.

Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie składa gratulacje dla uczestników i dziękuje osobom, które obsługiwały Punkty Kontrolne: w Miechowie – Marcin Durman, Marcin Laszczak, Eryk Dźwigała i Małgorzata Czekaj, w Wysocicach - Iwona Durbas, w Gołczy - Bożena Hess, Agnieszka Skotnicka, Dominika Gajos, Weronika Perek i Renata Kozłowska.

 

 

 


 

BREVET 300 km 22 lipca 2017

W Brevecie na dystansie 300 km, zorganizowanym we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska - 22 lipca, wzięło udział 40 osób.

Na pokonanie trasy organizatorzy wyznaczyli limit czasu wynoszący 20 godzin. Każdy z uczestników miał do zlokalizowania kilka punktów kontrolnych, na których dotarcie do punktu odznaczano pieczątką na karcie startowej. Na większości z nich była możliwość zaopatrzenia się w wodę do picia oraz batony regeneracyjne i kanapki, na jednym punkcie przygotowano obiad.

Wszyscy szczęśliwie ukończyli zmagania z tak długim dystansem. Choć trzy osoby zrezygnowały z dalszej jazdy, też czują się wygrani.

Impreza rowerowa typu Brevet (czyli przejazd nie będący wyścigiem) po raz kolejny zorganizowana w Miechowie, pokazała że jest wciąż popyt na taką właśnie formę rekreacji.

Sędzią Głównym Brevetu był Wojciech Leś, a jego przygotowaniem zajął się Marcin Durman. Biuro brevetowe i punkty kontrolne obsłużyli: Anna Chmera, Justyna Patyk, Paulina Błaut, Dorota Siwiec, Jerzy Pogłódek, Zbigniew Nowak i Damian Pałyska.

 

 

 


10h NOCNY MARATON ROWEROWY 2/3 czerwca 2017

W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo", która m. in. nakierowana jest na użytkowników dwóch kółek, Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Miechowie zorganizowała w dniach 2/3 czerwca Nocny Maraton Rowerowy.

Z odcinkiem o długości 2 km 750 m biegnącym ulicami Racławicka-Rynek-Warszawska-Traugutta-Konopnickiej-Racławicka, w godzinach od 21:00 do 7:00 rano, zmagało się 23 uczestników. Niektórzy symbolicznie zaznaczyli swój udział jadąc jedno okrążenie, inni dokonali tego wielokrotnie. Wszyscy rzeczywiście postawili na bezpieczeństwo i pokazali się z bardzo dobrej strony: przyodziani w kaski, odblaskowe emblematy, kamizelki oraz oświetlenie roweru przednie i tylne. Najmłodszym uczestnikiem był Tymoteusz Midro, najstarszym Jan Bogacz. Najlepszy kilometraż „wykręcił” Jarosław Filus z Olkusza.

Biuro maratonowe usytuowano w holu Domu Kultury CKiS w Miechowie, gdzie można było się posilić, a nawet przespać. Gorąca herbata przydała się znakomicie, bowiem w nocy temperatura spadła do 5 stopni Celsjusza. Organizacyjnie wszystko bardzo pięknie poprowadzili: Katarzyna Wiśniewska, Anna Chmera, Agnieszka Skotnicka i Eryk Dźwigała.

Wszyscy uczestnicy, bez względu na wynik sportowy, otrzymali pamiątkowe Certyfikaty Uczestnictwa, a od przedstawicieli Policji – opaski odblaskowe.

Wyniki indywidualne:

209 km – Jarosław Filus 195 km – Lucjan Gawęda 170,5 km – Adrian Piwko 154 km – Jan Bogacz 151,25 km – Wojciech Małodobry 134,75 km – Marcin Durman 107, 25 km – Paulina Błaut 99 km – Marcin Chat 82,5 km – Eryk Dźwigała 63,25 km – Adam Czekaj 60,5 km – Małgorzata Czekaj 49,5 km – Łukasz Skwarczyński 22 km – Wiktor Żurek 19,25 km – Jakub Gajos 13,75 km – Krzysztof Gajos, Zbigniew Nowak 11 km – Małgorzata Reszka, 8,25 km - Julia Sumera, Magdalena Durman, Zbigniew Korman, Bożena Korman, Edyta Midro 5,55 km – Tymoteusz Midro 2,75 km – Anna Chmera, Katarzyna Wiśniewska

Razem: 1614,05 km

 


 

BREVET 200 km 6 maja 2017

W sobotę 6 maja Miechów stał się mekką dla kolarzy - amatorów długodystansowej jazdy na rowerze, czyli tzw. „randonneursów”. W Brevecie na dystansie 200 km zorganizowanym przez Sekcję Rowerową CKiS w Miechowie we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska wzięło udział 77 osób (w tym 16 reprezentantów Miechowa i jeden uczestnik z Serbii).

Limit czasu na pokonanie trasy wynosił 13,5 godziny. Tylko jedna uczestniczka nie osiągnęła linii mety, świadomie zjeżdżając z trasy po przejechaniu 70 km.

Organizatorzy przygotowali trasę dokładnie taką samą, jak w ubiegłym roku (suma przewyższeń około 1800 metrów), a wiodła ona przez: Pilicę, Wolbrom, Minogę, Skałę, Ojców, Pieskową Skałę, Olkusz, Bolesław, Klucze, Ogrodzieniec, Żarnowiec, Sędziszów i Kozłów.

Pogoda dopisała, nie było wprawdzie za ciepło, ale za to słonecznie z lekkim wiatrem i niewielkimi opadami deszczu pod wieczór. Dla wszystkich startujących przygotowano dość dobrze zaopatrzony bufet usytuowany w miejscu startu i mety (budynek Domu Kultury w Miechowie), ale też możliwość zaopatrzenia się w wodę, batony regeneracyjne oraz kanapki na 70 i 151 kilometrze. Każdy, kto osiągnął linię mety przed godziną 21:30 otrzymywał dodatkowo pamiątkowy medal okolicznościowy.

Brevety, czyli przejazdy długodystansowe, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, czego dowodzi impreza miechowska. W ocenie uczestników, zwłaszcza tych przyjezdnych (a przyjeżdżają dosłownie z całej Polski) Miechów jest godny polecenia i wart startu. Organizacyjnie miechowską imprezę nadzorowali: Wojciech Leś, Anna Chmera, Marcin Durman, Jerzy Pogłódek i Ewa Florek. Posiłek dla uczestników przygotowała firma „ELPA” - Wiesław Zdeb, a wszyscy reprezentanci Miechowskiej Sekcji Rowerowej otrzymali skromne upominki od firmy „OMEGA” Auto-Części Piotr Strycharz.

Dziękujemy dyrektor CKiS w Miechowie Sylwii Sucheckiej za wsparcie finansowe i lokalowe oraz Piotrowi Bolkowi – Prezesowi Fundacji Randonneurs Polska za zaufanie i okazaną pomoc.

 

 


 

ROWEROWE POWITANIE WIOSNY 18 marca 2017

W sobotę 18 marca Miechowska Sekcja Rowerowa we współpracy z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Gołcza, zorganizowała Rowerowe Powitanie Wiosny.

Warunki pogodowe na 10-kilometrowej trasie nie były zbyt sprzyjające (padał deszcz), mimo to w imprezie wzięło udział 25 osób. Najmłodszy z nich, Jakub Gajos miał zaledwie 12 lat, najstarszy Jan Bogacz – 67.

Odcinek między Miechowem, a Gołczą można było pokonać dowolną trasą, w przedziale czasowym między godz. 9-a, a 14-ą. Większość uczestników nie zadowoliła się jednokrotnym pokonaniem dystansu i odwiedziła Ośrodek w Gołczy aż trzykrotnie.

Dzięki uprzejmości miechowskiego oddziału Intermarche, w biurze zawodów, jak i na punkcie kontrolnym zorganizowano bogato wyposażone bufety, w których każdy uczestnik mógł zaopatrzyć się w wodę do picia, batony regeneracyjne oraz napić się gorącej herbaty, czy kawy. To nie pierwsza już tego typu współpraca z Intermarche, za co składamy serdeczne podziękowania Panu Pawłowi Motyczyńskiemu.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Centrum Kultury i Sportu w Miechowie Sylwii Sucheckiej, uczestnicy w biurze zawodów mogli obejrzeć na dużym ekranie kinowym slajdy z dotychczasowej działalności Sekcji. Organizatorzy zadbali także o ubezpieczenie uczestników na trasie.

Biuro zawodów w Miechowie obsłużyła Anna Chmera, a Punkt Kontrolny w Gołczy: Agnieszka Skotnicka i Agnieszka Janus. Punkt został przygotowany dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Bożeny Hess.

Wyniki indywidualne:

  • 60 km - Adamczyk Agata, Adamczyk Bartosz, Błaut Paulina, Bogacz Jan, Czekaj Adam, Czekaj Małgorzata, Durman Magdalena, Durman Marcin, Gajos Krzysztof, Gawęda Lucjan, Knapik Piotr, Laszczak Marcin, Leś Wojciech, Lewiński Jakub, Małodobry Wojciech, Orłowski Grzegorz, Piwko Adrian, Piwowarski Mateusz, Świrek Marcin
  • 40 km - Bętkowski Kuba, Gajos Jakub
  • 20 km - Idzik Marcin, Piwko Władysław, Skwarczyński Łukasz, Żurek Wiktor

 


 
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark
mkidn